Vandens filtrai

Siūlome vandens filtrus individualiems gyvenamiesiems namams, įmonėms, gyvenvietėms ir t.t.

Požeminis vanduo – žemės gelmėse natūraliai susikaupęs vanduo. Jo kokybė priklauso nuo cheminės sudėties ir fizinių savybių. Lietuvoje nedažnai pasitaiko požeminio vandens, kuris atitinka higienos normų reikalavimus ir iš karto gali būti naudojamas, kaip geriamasis. Pagrinde beveik visi požeminiai vandenys turi padidintą ištirpusios geležies kiekį.
Atskirose Lietuvos vietovėse, natūraliai susikaupęs požeminis vanduo gali turėti nemalonų kvapą, padidintą ištirpusio mangano, sulfatų, cloridų kiekį, padidintą kietumą ir t.t..
Padidintas nitratų ir nitritų kiekis vandenyje rodo, kad požeminiai vandenys, išskyrus retus atvejus, yra užteršti žmogaus ūkinės veiklos.
Gręžimo įmonės už “žalio” vandens kokybės rodiklius neatsako, išskyrus tuos atvejus, kai nesilaikoma techninių reikalavimų tinkamai izoliuojant eksploatuojamą vandeningą sluoksnį nuo pritekėjimo iš užterštų sluoksnių.

Įrengę gręžinį, padarome vandens cheminės sudėties laboratorinius tyrimus ir patariame, kokius filtrus reikia montuoti

 

Mechaninio valymo filtrai

Skirti sulaikyti įvairias kietąsias daleles

 

Nugeležinimo filtrai

Naudojami ištirpusio vandenyje geležies ir mangano pašalinimui. Pagerina vandens skonį, spalvą, padeda išvengti rudų (Fe) ir juodų (Mn) dėmių, atsirandančių ant santechninių įrenginių.

 

Minkštinimo filtrai

Naudojami vandens kietumui, kurį sukelia kalcis ir magnis, sumažinti.
Tai ypač aktualu, norint sumažinti kaitinimo elementų (boileriai, indų plovimo, skalbimo mašinos ir kt.) kalkėjimą ir koroziją.

 

Cheminiai filtrai

Naudojami vandens blogo kvapo ir skonio, kuriuos sukelia organinės medžiagos, chloras ir kt., pašalinimui.

Vandens filtrai yra kasetiniai ir automatiniai. Kasetinius filtrus dažniausiai montuojame prie atskirų taškų (virtuvėje prie kriauklės, boilerio, indų plovimo, skalbimo mašinų ir pan.), o automatinius – ant pagrindinės vandens tiekimo linijos.
Parinkdami filtrus būtina atsižvelgiame į daugelį faktorių: gręžinio našumą, būtiną vandens tiekimo sistemos našumą ir slėgį, slėgio nuostolius, filtrų pralaidumą, išvalomo vandens kiekį, filtrų prasiplovimui reikalingą vandens kiekį ir t.t..
Tik gręžinius, vandens tiekimo sistemas ir filtrus įrenginėjančios firmos specialistas gali parinkti ir sukomplektuoti tinkamiausius vandens filtrus.